Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.
Ok

TOVAR V AKCII

Naša cena 169,00 Eur
Naša cena 560,00 Eur
Naša cena 132,00 Eur

NAJPREDÁVANEJŠÍ

Naša cena 920,00 Eur
Naša cena 54,00 Eur


Hyperpriedušná membrána Neotherm®

Membránu NEOTHERM® obsahujú prestieradlá, matracové a vankúšové chrániče značky Velfont®. Membrána je vyrobená z hi-tec polyuretánu, ktorý neprepustí žiadne tekutiny, ale para z potu ľahko preniká mezimolekulárnymi otvormi.

Membránu z PU náteru si možno predstaviť ako sitko s veľmi malými otvormi. Jednotlivé póry majú presne stanovenú veľkosť, aby spoľahlivo plnili svoju funkciu. Sú práve tak malé, aby nimi neprenikla kvapka vody a práve tak veľké, aby naopak molekuly pár mohli voľne prechádzať. Póry sú 20 000 krát menšie ako kvapka vody a pritom 10 000 krát väčší ako molekula vodnej pary (veľkosť pórov ... 0,2 mikrometrov, molekula vodnej pary ... 0,0004 mikrometrov).
Štandardné polyuretánové nátermi sa používajú pri mnohých textíliách veľmi často, tieto výrobky sú vždy označované ako priedušné, ale úroveň priedušnosti sa veľmi líšia.
V čom je Neotherm® lepší ako bežné polyuretány? Náročnou technológiou výroby, vďaka ktorej je membrána veľmi tenká, pružná a zároveň má najväčšiu schopnosť prepúšťať vodnú paru (merané metódou RET). Táto supertenká membrána umožňuje jej použitie aj pri výrobkoch, u ktorých to bolo donedávna nemožné. S membránou Neotherm® sa stretávame len u značky Velfont®.
Použitie membrány Neotherm® u vankúšových chráničov a prestieradiel zaisťuje maximálnu hygienu bez nepríjemného potenia a rušenie spánku šustěním. K dispozícii sú prestieradlá a vankúšové chrániče.
Ako sa meria priedušnosť?
Existujú dva certifikované spôsoby merania priedušnosti odporu vodných pár

  • Metóda MVTR (moisture vapour transmission rates [g / m² / 24 hod]) meria množstvo vodnej pary, ktoré sa cez 1 m² textílie odparí za 24 hodín. Nevýhodou MVTR je, že je komplikovaná na vyhodnotenie a pre potreby textilného priemyslu je táto metóda veľmi nepresná.
  • Metóda RET [m² .Pa.W-1] meria odpor, ktorý kladie textila pri prestupe vodnej pary. Táto metóda je presnejšia, ale je drahšia ako predošlá. Velfont® pre laboratórne merania používa iba metódu RET.

Porovnanie oboch hodnôt

Priepustnost

vodných par

MVTR

[g/m²/24 hod]

RET

[m2 .Pa.W-1 ]

Veľmi dobrá nad 20 000 0 - 6
Dobrá 9 000 - 20 000 6 - 13
Uspokojivá 5 000 - 9 000 13 - 20
Neuspokojivá pod 5 000 20 a viac


 

MWViYzM1Mm